Az elmúlt 7 évben az utak és nagyberuházások mellett az oktatás volt az egyik kiemelt terület, amelyre minden évben jelentős összegeket áldoztunk: Szatmárnémetiben 21000 bölcsődés, óvodás és iskolás tanulhat modern körülmények között.
- A legkisebbek és a kisgyermekes családok számára biztosítjuk a színvonalas bölcsődei ellátást: a város 9 bölcsődéjében már 420 kisgyermeket tudunk fogadni. 235 új bölcsődei hellyel nőtt a kapacitás, amelyhez a Iuliu Coroianu utcában épülő új bölcsőde újabb 110 helyet ad hozzá, következik a Lalelei sétányra építendő új beruházás.
- Négy év alatt több mint 120 millió lejt fordítottunk az oktatási rendszerünk fenntartására és fejlesztésére. Ezen felül pályázati forrásokból 55 millió lejt fordítunk informatikai és természettudományi laboratóriumok berendezésére, új bútorzat vásárlására.
- Az egykori Wesselényi iskola épületében alakítottuk ki a régió egyik legmodernebb Tehetséggondozó központját, megmentve ezáltal a város egyik emblematikus épületét, átadására 2024 szeptemberében kerül sor.
- Megújult a Faipari (Constantin Brâncuși) Líceum, a 7-es és 29-es napközi épülete, a 11-es napközi, a Bălcescu-Petőfi és Octavian Goga iskolák esetében, újabb 6 épület korszerűsítését készítettük elő a következő időszakra.
- Két új épületszárnyat építünk a Constantin Brâncoveanu (volt 2-es) és a Grigore Moisil (volt 1-es) iskolák udvarán, a munkálatok idén kerülnek átadásra. A város saját forrásaiból építettük fel a Rákóczi Ferenc Általános Iskola új épületszárnyát.
Szívügyünk az anyanyelvi oktatás: 2024-ben harminccal több magyar csoport és osztály működik a városban, mint 2020-ban! Ez összesen 235-tel több magyar óvodást és iskolást jelent. Diákjaink közül rengeteg tehetséges fiatal ér el kiváló eredményeket országos és nemzetközi versenyeken.